Özel Tercih Koleji                                          Özel Tercih Koleji                                           Özel Tercih Koleji                                           Özel Tercih Koleji                                           Özel Tercih Koleji


ORTAOKUL
(5. 6. 7. Sınıf ) Sevgi ve hoşgörünün hakim olduğu okulumuzda öğrencilerimize bilim, sanat ve sporla harmanlanmış çağdaş bir eğitim ortamı sunuyoruz. Bu ortamda 21. Yüzyılın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip geleceğe emin adımlarla yürüyen öğrenciler yetiştiriyoruz. Öğrencilerimiz, bireysel öğrenme ve ekip çalışması becerilerini kazanırken biz de bu becerilerini etkin rehberlik ve ölçme değerlendirme çalışmaları ile destekliyoruz. Alanında uzman, nitelikli ve dinamik akademik kadromuz ile “Yaparak-Yaşayarak Öğrenme” yöntemi kullanıp “Öğrenmeyi Öğreten” öğrenci merkezli bir eğitim sistemi uyguluyoruz. Öğrencilerimizi akıllı tahta ve bilgisayar destekli etkin eğitim materyallerine sahip öğrenme ortamında uyguladığımız bilim, sanat ve yabancı dil etkinlikleriyle farklı öğrenme biçimlerini destekleyen çalışmalar ve sosyal sorumluluk projeleriyle bir üst eğitim kurumuna hazırlıyoruz.

ORTAOKUL
(8 . Sınıf ) Tercih Koleji öğrencileri akademik ve sosyal gelişmeleri takip edilerek 5. Sınıftan 8. Sınıfın sonuna kadar aldıkları alt yapı ile lise kademesine hazır olurlar. 5. Sınıfta öğrencilerimize hazırlık sınıfı olarak, yoğunlaştırılmış yabancı dil programı verilerek ulusal ve uluslararası sınavlarda yüksek başarı göstermeleri sağlanır. Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun hazırlanan yıllık planlar ile de takip eden sınıflara akademik hazırlık sağlanır. İngilizce eğitiminin yanı sıra 2. Yabancı dil olarak, Fransızca eğitimi de verilip DELF sınavıyla seviyeleri ölçülür. 6. Sınıf itibariyle akademik başarının ön planda olduğu bir program hazırlanır, öğrencilerimiz bireysel çalışma programları, hafta içi birebir özel dersler ve hafta sonu etütler ile desteklenir. Ölçme- Değerlendirme sürecinde Konu kavrama testleri, Ünite değerlendirme sınavları, Türkiye geneli deneme sınavları uygulanır. Danışmanlık sistemi ile öğrencilerimizin akademik başarı, ödev ve sınav sonuçları takip edilir. Bireysel görüşmeler ile velilerimiz düzenli aralıklarla bilgilendirilir. Liseye hazırlık çalışmaları, 7 ve 8. Sınıflarda sınava hazırlık programı dahilinde sürdürülür. Ana derslerde MEB müfredatı doğrultusunda konu anlatımı sağlanırken ana derslerin yeni nesil soru çözümleri ise uygulama derslerinde yapılarak tam konu kazanımı sağlanır. Öğrencilerimizin süreç içerisindeki öğrenme düzeylerini belirlemek amacıyla 7. Sınıftan itibaren, Türkiye geneli Lise Geçiş Sınavı denemelerine ağırlık verilir. Bu denemeler ile ünitelerde kazanılması hedeflenen özellikler yoklanır, bu özelliklere hangi düzeyde ulaşıldığı incelenir. Sınav sonrasında öğrencilerimizin eksik oldukları kazanımlar belirlenerek eksiklerin tamamlanmasına yönelik çalışmalar yapılır.

 8. Sınıftan ağustos ayı itibariyle LGS hızlandırma kursumuz seviye belirleme sınavı ile başlamakta ve öğrencilerimiz sınav sonuçlarına göre 8. Sınıf boyunca 15 günde bir seviye belirleme sınavlarına tabii tutulmaktadır. Sınav sonuçlarına göre seviye sınıfları oluşturulmakta ve sınav sonuçlarına göre öğrencilerimizin sınıflar arası geçiş hakkı bulunmaktadır. Öğrencilerimizin sınav sonuçlarına göre bireysel veya grup etütleri ile eksik kazanımları tamamlanmaktadır. Hafta içi birebir özel dersler ile cumartesi günü etütleri ile LGS hazırlık süreci devam etmektedir. Sömestr tatilinde bir haftalık hızlandırma kursu ile öğrencilerimizin 1. Dönem konuları tekrar edilip pekiştirilmektedir. MEB müfredatı doğrultusunda hazırladığımız yıllık planlar ile 1 Nisan itibariyle konu kazanımları tamamlanıp haftada bir deneme sınavı, soru çözümleri ve konu tekrarı yapılmaktadır. Yoğun bir tempo ile devam eden LGS sürecimiz 1 Mayıs itibariyle her gün bir deneme ve ardından soru çözümleri ile tamamlanmaktadır.


Copyright © 2020 Tercih Koleji. Tüm Hakları Saklıdır. | 0 (216) 466 76 21