Özel Tercih Tasarim Teknolojileri                                          Özel Tercih Tasarim Teknolojileri                                           Özel Tercih Tasarim Teknolojileri                                           Özel Tercih Tasarim Teknolojileri                                           Özel Tercih Tasarim Teknolojileri


Endütriyel Tasarım Dalı;Endüstriyel tasarım, hayatı kolaylaştıran estetik ve fonksiyonel ürün geliştirmenin yanı sıra bir yandan da geleceği şekillendirmek adına farklı sektörleri yepyeni fikirler ile beslemek için uğraşır. Endüstriyel ürün tasarımı, tarım ve kimya ürünleri hariç, makina tarafından üretilen, taşınabilir tüm kullanım ürünlerinin meydana geliş sürecine verilen addır.
Endüstriyel ürün tasarımı, makina tarafından üretilen kullanım ürünlerinin oluşturulmasında yararlanılan sanatları ve bilimleri kapsayan uygulamalı bir bilim ve sanat alanıdır.
Toplu iğneden otomobile, helikoptere, kaleme, fotoğraf makinasına, bir evin mutfağına, banyosuna ve mobilyalarına kadar akla gelebilecek her tür kullanım ürünü, endüstri tasarımının konusuna girer.


Endüstriyel Tasarımcı;

endüstride üretilecek bir eşyanın, bir nesnenin şeklini, işlevsel özelliklerini, yapılacağı malzemeyi, renk, doku ve grafik düzenlemelerini görsel bir şekilde tasarlayan kişidir.
Endüstriyel kullanımı olan yeni bir nesnenin (eşyanın) tasarımı için proje hazırlar ve 3D Programlarla tasarımlarını gerçekleştirir.
Tasarlayacağı nesneye yönelik bir akış şeması oluşturur ve akış şemasından sonra şekillendirmeye başlar.
Nesnenin teknik olarak çizimlerini ve maketini yapar ve maketten yola çıkılarak gerçek ölçülerin verildiği, kullanılacak malzemenin belirlendiği bir örnek yapar. .


Bölümde Okutulan Dersler

Endüstriyel Ürünler Tasarımı alanında mesleki gelişim, temel tasarım, temel desen, gibi ortak derslerin yanı sıra ergonomi, tasarım teknik resim, teknik yabancı dil Dersleri Yanısıra ve Autocad, Adobe Photoshop, SketchUp, 3dSmax, Robotik Kodlama Programlarıda Öğretilmektedir..

Mezuniyet Sonrası İş İmkanları

Endüstriyel Ürünler Tasarımı alanından mezun olan öğrenciler kazandıkları yeterlilikler doğrultusunda endüstriyel tasarım danışmanlık firmalarında firmaların ürün tasarımı ve geliştirme birimlerinde, imalat sanayinde modelleme, prototip yapımı ve bilgisayar destekli çizim hizmeti veren firmalarda çalışabilirler.

    


Copyright © 2020 Tercih Koleji. Tüm Hakları Saklıdır. | 0 (216) 466 76 21