ÖZEL TERCİH MTAL

img
img
img
SAĞLIK LİSESİ
(9. Sınıf Programı)Öğrencilerimiz 9.sınıfta tüm lise türlerinde zorunlu olan ortak derslerde eğitim alır. Akademik, bireysel ve mesleki alanlarda sınıf danışman öğretmeni ve okul rehberlik servisi tarafından birebir çalışmalar ve grup çalışmaları yapılır. 10. Sınıfta branş seçimi yapacak oldukları için, bir yandan kademeli olarak üniversite hazırlık eğitimine başlayan öğrencilerimiz bir yandan da ilgi ve yeteneklerine göre sağlık ile ilgili branşlar konusunda bilgilendirilir.

SAĞLIK LİSESİ
  (10. Sınıf Programı)Öğrencilerimiz 10. Sınıfta zorunlu ortak derslerin yanı sıra Anatomi ve Fizyoloji, Beslenme ve Meslek Esasları eğitimi alır. Tüm derslerin eğitimi tam donanımlı sınıflarda teorik ve laboratuvarlarda uygulamalı olarak verilir. Okul rehberlik servisi tarafından, sağlık hizmetleri alanında öğrencilerimizin 11. Sınıfta alacağı branş eğitimine ilişkin profesyonel yönlendirme yapılır..


SAĞLIK LİSESİ
(11. Sınıf Programı)Hemşire Yardımcılığı ve Sağlık Bakım Teknisyenliği dallarında eğitim almaya başlayan öğrencilerimiz, işini seven ve alanında yetkin birer sağlık personeli olmaya adaydır. Teorik ve uygulamalı dal dersleriyle birlikte, hafta içi ve hafta sonu programlarındaki üniversite hazırlık çalışmaları kapsamında sayısal derslerde (Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji) eğitim devam eder.

 

SAĞLIK LİSESİ
  (12. Sınıf Programı)Öğrencilerimiz 12. Sınıfta haftada iki gün okulda teorik, üç gün ise sağlık kuruluşlarında uygulamalı eğitim alır. Sağlık koordinatörü ve staj öğretmenlerinin gözetiminde İŞLETMELERDE BECERİ EĞİTİMİ gerçekleştirilir. Tıbbın gerektirdiği bilgi ve becerilerle hasta bakımı hizmetlerinin uygulanması, takip edilmesi, değerlendirilmesi konularında bilimsel eğitim programı uygulanır. Bu sayede öğrencilerimizin, mesleğin gerektirdiği bilgi, beceri ve tutumlara sahip olarak mezun olmaları sağlanır..


   

  • Meclis Mahallesi, Atatürk Cad., Çağatay Sok. No:11, 34785 Sancaktepe/İstanbul
  • +90 (216) 420 76 10
  • sml@tercihkoleji.com
        

                


        
Copyright © 2017 Tercih Koleji. Tüm Hakları Saklıdır. | 0 (216) 466 76 21